Jsem terapeutka zdravého životního stylu s individuálním přístupem ke každému klientovi, ve své praxi využívám naturopatické postupy.

Bohatou praxi s klienty jsem získala díky dvouletému působení jako terapeut na Institutu funkční medicíny a výživy, kde jsem také koordinovala Program funkční medicíny pro lékaře, zdravotníky a farmaceuty.

Vzdělání

Vystudovala jsem Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, bakalářský obor Biomateriály pro medicínské využití. Po ukončení studia jsem strávila rok v zahraničí cestováním a prací na Islandu, kde jsem pochopila, že pokud má být má budoucí práce i koníček, tak musím své pole působnosti přesunout z anorganického oboru více do organiky, ke stravě, k pochopení lidského těla. Po návratu zpět do České republiky mě sled událostí přivál do cesty Školu Naturopatie, kde se spojilo vše, co mě fascinovalo a chtěla jsem se naučit. A to vliv stravy, funkčních potravin, nutričních doplňků a bylin na lidské tělo.​

 

Aktivity

Aktuálně působím jako lektor předmětů Léčivý potenciál potravy , Mikroživiny I a II na zmíněné Škole Klinické Naturopatie. Dále lektoruji ve Fitness institutu předměty Výživa seniorů a Výživa dětí.


JSEM VÁŠ BUDOUCÍ TERAPEUT?

 
Ano, pokud jste přijmul/la zodpovědnost za své zdraví a chcete opět najít rovnováhu svého těla. V takovém případě vám ráda budu průvodcem.

S jakými problémy se na mě nejčastěji klienti obrací?

 
  • Hypofunkce štítné žlázy (plus protilátky štítné žlázy)
  • Hormonální nerovnováhy (akné, PMS, PCOS, endometrióza, bolestivá a nepravidelná menstruace)
  • Úzkosti
  • Stres a adrenální vyčerpání
  • Trávicí potíže (reflux, bolesti břicha, plynatost, zácpy, průjem)
  • Ekzémy a alergie
  • Prekoncepční péče (příprava páru k vědomému početí)
  • Neplodnost
  • Primární prevence civilizačních chorob
  • Děti (ekzémy, alergie, ADHD, autismus, trávicí potíže)

K čemu je důležitá prekoncepční péče?

Existuje stále větší množství důkazů, které potvrzují, že prenatální vývoj jedince ovlivňuje náchylnost k chronickým onemocněním v dospělosti. V prvním trimestru je genová exprese plodu vysoce citlivá na vnějšího prostředí, čímž jsou ovlivněny funkce metabolismu a produkce hormonů. Epigenetické změny, které nastanou během druhého trimestru se replikují celý život, a dokonce mohou být předány dalším generacím. Jednoduše řečeno: „To, jakým způsobem se zapnou geny v prenatálním období nás může ovlivňovat celý život“.

Cílem prekoncepční péče je zajistit zdravý vývoj vašeho potomka.

Prekoncepční péče zahrnuje soubor terapií, které jsou vždy nastaveny individuálně na základě potřeb páru. Důležitou součástí terapie je podpora detoxikačních procesů jedince s bezpečnou eliminací toxinů. V případě zdravotních problémů je vždy primární pozornost věnována nalezení příčin vzniku obtíží a navrácení těla do rovnováhy.

Neplodnost

Dle Světové zdravotnické organizace (WHO) neplodností trpí přibližně 48 milionů párů a 186 milionů jedinců po celém světě. Jako neplodnost se označuje neschopnost početí po 12 měsících nechráněného pohlavního styku. Mužská neplodnost je často způsobena neschopností erekce nebo ejakulace, nepřítomností nebo nízkou hladinou spermií, abnormálním tvarem a pohybem spermií. Ženská neplodnost může být způsobena řadou abnormalit vaječníků, dělohy, vejcovodů a endokrinního systému.

U velkého procenta párů není, z pohledu standartní medicíny, příčina neplodnosti nalezena. U těchto párů často pomůže změna životního stylu. Například redukce stresu, regulace cvičení a zlepšení spánku a regenerace těla. Velkou roli hraje i strava, která poskytuje tělu potřebné živiny.

Časté neodhalené příčiny fertility jsou nedostatečná funkce štítné žlázy (případně autoimunitní procesy), adrenální vyčerpání, hormonální nerovnováha, inzulinová rezistence nebo různé potravinové intolerance a senzitivity. Vysoká toxická zátěž může v tomto případě též sehrát významnou negativní roli.

Důležité je si uvědomit, že referenční meze krevních markerů západní medicíny jsou odlišné od mezí, které využívá ve své praxi naturopat. Díky tomu jsme schopni identifikovat oslabená místa vašeho těla a zahájit správné intervence k nastolení rovnováhy – neboli působit preventivně.

Zdravé těhotenství a primární prevence civilizačních chorob

Cílem terapie je:

  • zajistit dostatečnou nutriční podporu stravou nebo v případě potřeby pomocí nutričních doplňků, aby nedošlo k deficienci mikronutrientů během těhotenství
  • zajistit stálou glykémie a tím předcházet těhotenské cukrovce
  • nastavit zdravé stravovací návyky budoucím rodičům, kteří pak mohou jít dobrým příkladem svým dětem
  • pochopit základní pilíře zdravého životného stylu: spánek, relaxace, nontoxic domácnost
 

Průběh terapie

Petra je klientům průvodcem, který jim pomůže pochopit důvod nerovnováhy jejich organismu. Průběh terapie ráda rozděluje do 4 částí:

1.Pochopení příběhu klienta

Využívá časovou osu, kde spolu s klientem označují spouštěče a mediátory obtíží daného klienta. Cílem terapie je předat informace k pochopení, proč dané onemocnění mohlo vzniknout a jaké faktory k tomu nejspíše přispěly. Během terapie posoudí stávající jídelníček a návyky životního stylu klienta.

2.Stanovení akčních kroků do další konzultace

Tyto kroky jsou většinou v oblasti výživy, spánku, relaxace, netoxické domácnosti atd. Kroky jsou stanoveny spolu s klientem, aby je mohl zvládnout a cítil se ve změně komfortně.

3.Navržení nutričních doplňků nebo bylinné kombinace

Užívání nutričních doplňků během terapie není podmínkou. Bohužel, dnešní hektický styl života má na naše tělo větší nároky, a tak je často nutné na určitý časový úsek navrhnout plán suplementace.

4.Individuální návrh kontroly specifických krevních markerů, či testů funkční medicíny

Pokud jsou potřeba a pokud jsou ve finančních možnostech klienta.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek